Strītbolam nelabvēlīgi laikapastākļi

Laikapstākļi ir viens no noteicošajiem faktoriem strītbola spēlēs. Siltā, saulainā laikā vienmēr būs vairāk spēlēt griboši puiši un meitenes nekā slapjā, drēgnā un aukstā laikā. Arī šobrīd strībola laukimi visā Latvijā apliecina, ka mīnuss grādos spēlēt bumbu ir gatavi vien daži cilvēki. Lielākā daļa šādos laikapstākļos dod priekšroku strītbola vai basketbola spēlei iekštelpās. Patiesībā pat rudenī, kad laukumi kļūst slapjāki lielākā daļa spēlētāju tiecas pārvākties uz iekštelpām.

Mēdz teikt, ka nav strītbolam nelabvēlīgi laikapstākļi, tikai nepiemērots apģērbs. Varētu tam piekrist tikai daļēji, jo spēlēt bumbu lielos mīnusos nav nekas patīkams arī tad, ja ir uzvilkti cimdi. Šeit pat nav vajadzīgs skatīties laika ziņas laika-prognoze.lv. Pietiek palūkoties ārā pa logu, lai saprastu, vai šodien ir spēlēšanai piemēroti laikapstākļi.

Papildus traucēklis strītbola spēlei ir vējš. Līdz brīdim, kamēr vēja ātrums nepārsniedz 20 m/s spēle var noritēt bez problēmām. Vēja ātrumam sasniedzot 30 m/s var sanākt jau cīnīties ar vējdzirnavām. Vienīgais risinājums šādās reizēs ir bumbas ietriekšana grozā no augšas (ja varat to izdarīt).

Nav nekāds brīnums, ka nelabvēlīgos laikapstākļos lielākā daļa spēlētāju pārvācas uz iekštelpām. Konstanta temperatūra un apgaismojums ir tikai dažas no priekšrocībām. Papildus tam ir iespēja netraucēti pārģērbties, kā arī dušas. Galvenais mīnuss turpretim ir konkurence. Lai tiktu spēlēt iekštelpās vairumā gadījumu ir jārezervē laiks jau krietni iepriekš, turklāt laukuma noma mēdz būt arī tikai par maksu.

Izņēmums ir mazās lauku sporta zāles, kur vietējā administrācija ir priecīga, ka kāds vispār ierodas un sporta zāle nav optimizēta (slēgta). Visos pārējos gadījumos strītbolam pieņemamos apstākļos lauku apstākļos ir daudz lielākas priekšrocības. Spēlēšana ir bez maksas, laukumi ir pieejami gandrīz vienmēr un spēlēt tiek gan lieli, gan mazi. Noslogotākās vietās vienmēr ir iespēja izveidot jaunu strītbola laukumu kādā no mazāk izmantotām autostāvvietām vai citā lielākā asfaltētā vai betonētā laukumā.