Mūsu 3×3 basketbolisti izcīna 3. vietu FIBA Pasaules tūrē

Latvijas ielu basketbola komandas (3×3) šobrīd ir vienas no labākajām Eiropā. Tas kārtējo reizi tika apliecināts Lozannā, Šveicē, notiekošajās FIBA 3×3 basketbola Pasaules tūres posma sacensībās, kur š.g. 26. augustā mūsu “Rīga Ghetto Basket” komanda izcīnija 3. vietu.

Izslēgšanas turnīru (ceturtdaļfinālu) mūsējie sāka ar uzvaru pār Horvātijas “Split” (20:12). Pusfinālā “Riga Ghetto Basket” ar 13:18 piekāpās Serbijas “Novi Sad Al Wahda”, kas pēc tam kļuva par tūres posma uzvarētājiem, finālā pārspējot Šveices komandu “Lausanne” (18:13).

Komandā piedalījās – Jānis Antrops, Agnis Čavars,  Nauris Miezis un Rihards Zēbergs.

Plānots, ka nākamās FIBA 3×3 basketbola sacensības, kur piedalīsies “Rīga Ghetto Basket” notiks š.g. 31. augustā un 1. septembrī Debrecenā, Ungārijā. Nākamreiz komandas dalībnieku sastāvs gan pamainīsies un Miezim un Čavaram pievienosies Kārlis Pauls Lasmanis un Edgars Krūmiņš. Jāatgādina, ka šādā sastāvā Latvijas spēlētāji jau vienreiz ir kļuvuši par Eiropas kausa 3×3 basketbolā ieguvējiem.

Balvu fonds un arī spēlētāju honorāri šādām FIBA sacensībām, salīdzinot ar tradicionālā basketbola spēlētāju honorāriem, ir nesalīdzināmi mazāks. Iepriekš jau rakstījām par to, cik liels finansējums valstij nepieciešams basketbola spēlētāju apdrošināšanai. Ielu basketbolā tas viss atkrīt, bet spēle ir vēl daudz dinamiskāka nekā parastajā basketbolā.

Atgādināsim, ka nākamajās olimpiskajās spēlēs ielu basketbols ir iekļauts kā olimpiskā disciplīna, līdz ar to mūsējo gatavošanās un teicamais sniegums ir labs pieteikums dalībai olimpiādē.