Cik basketbola laukumus Latvijā izveidos Porziņģis?

Šobrīd Latvijas slavenākais basketbolists Ņujorkas “Knicks” zvaigzne Kristaps Porziņģis jau ir izveidojis 2 basketbola laukumus Liepājā un plānots, ka tuvākā nākotnē viens tiks atklāts arī Rīgā, bijušā stationa Daugava teritorijā.

Liepājā izveidotie Porziņģa laukumi atrodas:

  • Jūrmalas parkā
  • Ventspils ielas parkā

Laukuma izmērs ir pieskaņots NBA standartiem – 28,65 m garums un 15,25 m platums.  Tas ir apgādāts ar mākslīgo apgaismojumu, žogu, ļoti kvalitatīvu segumu, skatītāju sēdvietām un teicamiem groziem. Jau drīz basketbola laukumi tiks  aprīkoti ar tiešsaistes video kamerām, kas ļauj spēlētājiem un to draugiem, vecākiem redzēt, vai laukum ir brīvi un vai tur šobrīd atrodas viņu atvases. Jau šobrīd tie ir uzskatāmi par labākajiem ielu basketbola laukumiem Latvijā.

Plānots, ka tuvāko mēnešu laikā tiks atklāts arī K. Porziņģa laukums Rīgā, taču neviens nav teicis, ka Porziņģu ģimene grasās apstāties pie skaitļa trīs un šis skaitlis varētu būt vēl lielāks. Iespējams, ka nākotnē varētu izveidot vismaz pa vienam laukumam katrā republikas līmeņa pilsētā vai pat katrā lielākā pilsētā tādējādi ierakstot Porziņģu vārdu visas Latvijas vēsturē uz ilgiem laikiem.

Jebkurā gadījumā ar savu rīcību Porziņģis ir parādijis piemēru citiem slaveniem un turīgiem Latvijas sportistiem, ka daļu no savas bagātības vajag atgriezt atpakaļ, palīdzot bērniem attīstīt talantus un izaugt jaunām zvaigznēm.

Laukuma būvniecību finansē Porziņģu ģimenes fonds”Porzingis Family Foundation Inc”.  Katra laukuma izveidē ir ieguldīti vairāk kā 50 tūkstoši eiro.

*Attēls no http://porzingis.lv